Vesmír

10. prosince 2008 v 16:59 | Jenka |  Ideologie

Vesmír

Vesmír. Co je Vesmír? Vesmír je vše okolo nás. Někdo si to představuje jako vzduch, někdo jako věci které vidí a někdo jako neproniknutelnou tmu. Ve skutečnosti je Vesmír každá část toho co vidíme i toho co nevidíme. Vše na co si můžeme sáhnout, stoupnout, ale také všechno v co věříme. Vždyť právě Vesmír nám dává jedinou naději jak žít. Žít životem klidným, bez válek a s mírem. Právě onen Vesmír je něco jako "Bůh", který nás stvořil, nebo jako nějaká nadpřirozená síla v kterou věříme...

Nekončenost. Je Vesmír opravdu nekonečný? Ano i Ne. Pro naší ideologii, představy, sny a fantazii je Vesmír nekonečný. Ve snech a představách vidíme jak letíme Vesmírem a sledujeme komety, planetky, asteroidy, meteroity a někdo si i představuje jiné obyvatele Vesmíru než jsme my sami. Jestliže však na mušku vezmeme naší mysl, zkušenost, moudrost a rozumnost, samo nám z hlavy vyplývá, že Vesmír nemůže být nekonečný. Je to prostě pro naší mysl nemožné... Je to jako když počítáme matematickou rovnici... x + y = z . Za "x" můžeme považovat vše co známe a že je toho hodně, to všichni jistě víme. Co však za "y"? Za "y" patří neexistující teorie o nekonečnosti (konečnosti - hranicích) Vesmíru. "Z" by se pak dalo vypočítat jednoduše. Znamenalo by to smrt. Proč? Vždyť kdybychom věděli všechno na co si jen můžeme vzpomenout, už by nás přece nic nezajímalo a my by neměli pro co žít. Záleží jen na nás, v co budeme věřit a co budeme podporovat. Nikdy opravdu nikdy, žádný vědec "nedokáže" žádnou svou "vymyšlenou" teorii. Vím, že svá slova nemůžu vzít zpátky. Jsem si toho naprosto vědoma. Ale vím co říkám. Pravdu, kterou nikdo nevyvrátí.

Obyvatelé. Jsme ve Vesmíru sami? Ano a zároveň i ne. Takže prostě řečeno nevím. Avšak můžeme si leccos domýšlet. O tom přece život je, nemyslíte??? Třeba jsme sami. Třeba jsme jediná planeta na které je život. Alespoň tak velký jako je na Zemi. Třeba ale nejsme sami. Můžeme si klidně říct, že nás pozorují tisíce ba i miliony očí z jiných planet a smějí se nám, jak jsme naivní a věříme v to, že jsme sami ve Vesmíru. Přitom za "hranicemi" naší Země nás může čekat něco, o čem se nám ani nesnilo. Létající auta, neobyčejná zvířata, nově druhy hornin. Možná i spousty nových oborů, které by se dalo učit ve škole. Avšak bohužel o tom "zatím" nic nevíme. O tomto nemůžu říct, že vědci nikdy nic nezjistí. Buď budou pátrat bez výsledků a nebo na něco přídou. Ale o tom by byla dlouhá řeč. Neříkám, že už není =).

Hranice Vesmíru. Jaké jsou hranice? Pokud věříme, že Vesmír opravdu není nekonečný. Jaké má tedy hranice? Jsme v nějaké malé kouli a obři si na nás ukazují prstem při Zeměpisu? Ne. Jsou to snad hranice za nimiž je jiný Vesmír? Ano. Ale co je tedy za tím Vesmírem? No co tam je? Když má tedy Vesmír hranice, co je tedy pak za nimi? Může mi to někdo říct? Přišel na to někdo? Ne. Ale já ano. Přišla jsem na to. Na tohle není náš mozek dost dobrý. NIKDY nepochopíme s naší myslí, co se opravdu děje "tam ve Vesmíru". Nikdy!

Teorie? Ne! Poze ideologie.

Avatar:

http://www.pc-guru.cz/blog/vesmir/vesmir-3.jpg

Jenka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ľudka Ľudka | Web | 10. prosince 2008 v 17:05 | Reagovat

teším sa celkom na túto stránku, ak tu budú i naďalej tieto témy, lebo to milujem :-)

2 Ľudka Ľudka | Web | 10. prosince 2008 v 17:14 | Reagovat

ahojík, tak ak môžem, dám si ťa do obľúbených stránok :-)

3 Ľudka SB Ľudka SB | Web | 11. ledna 2009 v 14:27 | Reagovat

hm... nepridáš niečo zaujímavé o vesmíre ešte? Môžeš niečo o marse... Čo ty na to? Či už nie?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Glitter Graphics